TS

Rozbřesk-online k přečtení-39.kapitola-A žili šťastně až navěky...


39. A žili šťastně až navěky....

"Takže ke konci to byla kombinace věcí, ale co je nakonec dostalo do varu byla ... Bella," vysvětloval Edward. Naše rodina a naši dva zbývající hosté seděli v Cullenovic velké hale, zatímco černějící les se vrátil za vysoká okna.
Vladimir a Stefan zmizeli ještě než jsme přestali oslavovat. Byli velmi zklamáni způsobem, jakým se věci vyvinuli, ale Edward řekl, že zbabělost Volturi je potěšila téměř dost na to aby je zvbavila frustrace.
Benjamin a Tia rychle následovali Amuna a Kebi, úzkostliví, aby jim oznámili výsledek konfliktu, já jsem si byl jistá, že se znovu uvidíme-přinejmenším s Benjaminem a Tiou. Žádný z kočovníků neváhal. Peter a Charlotte měl krátký rozhovor s Jasperem, a pak taky odešli.
Znovushledané Amazonky se náhlili domú-bylo pro ně těžké strávit takovou dobu mimo milovaného deštného pralesa-i když byli méně ochotné odejít, než někteří ostatní.
"Musíte přivést dítě, abychom je viděli," trvala na svém Zafrina. "Slib mi to, mladý."
Nessie tiskla ruku na múj krk, se stejnou prosbou.
"Pochopitelně, Zafrino" souhlasila jsem.
"Budou z nás velcí přátelé, moje Nessie," prohlásila divoká žena před odjezdem se svými sestrami.
Irský klan pokračoval v odchodu.
"Výborně, Siobhan," složil ji Carlisle kompliment když se loučili.
"Ah, přání otcem myšlenky," řekla sarkasticky, koulejíc očima. A pak zvážněla. "Samozřejmě, že to není konec. Volturiovi nám neodpustí, co se tady stalo. "
Edward byl ten, kdo odpověděl. "Byli vážně otřeseni, jejich sebedůvěra je v troskách. Ale ano, jsem si jistý, že jednoho dne se vynoří. A potom. . . "Jeho oči zpřísnila. "umím si představit, že pújdou zvlášť po každém z nás ."
"Alice nás bude varovat, když se budou chystat k útoku," řekla Siobhan jistým hlasem. "A my se snovu shromáždíme. Možná přijde že čas, kdy náš svět bude připraven k existenci úplně bez Volturiú. "
"Ten čas může přijít," odpověděl Carlisle. "Pokud se tak stane, budeme držet spolu."
"Ano, kamaráde, budeme," souhlasila Siobhan. "A jak bychom mohli selhat, když to bude jinak?" rozesmála se rachotivým smíchem.
"Přesně tak," řekl Carlisle. Objal Siobhan, a pak potřásl Liamovi rukou. "Pokuste se najít Alistaira a říct mu, co se stalo. Nerad bych si myslel, že se na příští desetiletí ukryje někde pod skalou. "
Siobhan se znovu zasmál. Maggie objal Nessie a mně, a pak byl irský klan pryč.
Denalijští odcházeli jako poslední, Garrett s nimi-jako od této chvíle už na pořád, tím jsem si byla docela jistá. Atmosféra oslav byla pro Tanyu a Kate příliš. Potřebovali čas k truchlení za svoji ztracenou sestrou.
Huilen a Nahuel byli těmi, kdo zůstali, i když bych očekávala, že ti dva poslední se vrátí s Amazonky. Carlisle byl v hlubokém fascinujícím rozhovoru s Huilen; Nahuel seděl blízko vedle ní, poslouchajíc, zatímco Edward řekl nám ostatním příběh o konfliktu, jak to věděl jenom on.
"Alice dala Arovi výmluvu, aby se vykroutil z boje. Pokud by nebylo tak vyděšený z Belly, pravděpodobně by zústal u svého původního plánu. "
"Vyděšený?" Řekla jsem skepticky. "Ze mě?"

Usmál se na mě s pohledem který jsem tak docela nerozluštila-byl něžný, ale také úctivý, dokonce podrážděný. "Kdy konečně uvidíš sama sebe jasně?" Řekl měkce. Pak promluvil hlasitěji, k ostatním i ke mě. "Volturi nebojovali spravedlivě asi sto dvacet pět let. A nikdy, nikdy nebojovali v boji, kde by byli v nevýhodě. Zejména proto, že získali Jane a Aleca, nikdy nepoznali chuť porážky.
"Měli jste vidět, jak jsme jim připadali! Alec obvykle svým obětím přeruší vnímání všech smyslú a pocitú a zároveň procházejí šarádou Rady. Takže nikdo neuteče když je vydán verdikt. Ale my jsme tam stáli, čekající, v převaze, se svými vlastními sílami, zatímco jejich síly jim byli k ničemu díky Belle. Aro věděl, že se Zafrinou na naší straně, oslepnou oni, když začne bitva. Jsem si jist, že náš počet by byl docela silně zdecimován, ale oni si byli jisti, že jejich by byl taky. Dokonce tady byla dobrá šance že prohrají. Nikdy předtím se touto možností nemuseli zabývat. Dnes se s tím moc dobře nesrovnali. "
"Těžko se cítit sebejistě, když jste obklopeni vlky - velikosti kone," zasmál se Emmett, strkajíc Jakoba do ramene.
Jakob se na něj zašklebil.
"Byli to vlci, co je zastavilo, v první řadě," řekla jsem.
"Jasně, že byli," souhlasil Jakob.
"Rozhodně," souhlasil Edward. "To byl další pohled, který nikdy neviděli. Pravdou je, že Děti Měsíce se zřídka pohybovali ve smečkách, a nedokázali se moc ovládat. Regiment šestnácti obrovských vlků bylo překvapení, na něž nebyli připraveni. Caius se vlastně vlkodlakú děsí. Téměř prohrál boj před několika tisíci lety a nikdy se přes to nedostal. "
"Takže oni jsou skuteční vlkodlaci?" Zeptala jsem se. "S úplňkem a stříbrnými kulkami a se vším?"
Jakob zafrkal. "Skuteční. A kdyby ne, dělá mě to imaginárním? "
"Ty víš, co myslím."
"Úplněk, ano," řekl Edward. "Stříbrné kulky, ne-to byl jen další z těch mýtů, aby lidé měli pocit, že mají sportovní šanci. Jen velmi málo jich zústalo. Caius je nechal lovit téměř do vyhynutí. "
"A ty jsi tohle nikdy nezmínil, protože ...?"
"Mi to nikdy nenapadlo."
Překulila jsem oči, a Alice se zasmála, byla opřená o Edwardovo druhé rameno-a mrkla na mě.
Já hleděla zpátky.
Milovala jsem ji šíleně, samozřejmě. Ale teď, když jsem měla šanci si uvědomit, že byla opravdu doma, že její zběhnutí byla pouze lest, protože Edward musel věřit, že nás opustila, začínala jsem být dost podrážděná. Alice taky měla co vysvětlovat.
Alice povzdechla. "Prostě to vypusti z hlavy, Bello."
"Jak jsi mi to mohla udělat, Alice?"
"Bylo to nutné."
"Nutné!" vybuchla jsem. "Úplně jsi mě přesvědčila o tom, že všichni zemřeme! Týdny byla ze mně troska "
"Mohlo to tak být," řekla klidně. "V takovém případě bylo potřebné, aby ses připravila na Nessienu záchranu."
Instinktivně, jsem ztiskla v náručí Nessie spící na mém klíně.
"Ale ty jsi věděla, že byly taky jiné možnosti," obvinila jsem ji. "Věděla jsi, že byla naděje. Napadlo tě někdy že bys mi mohla říct vše? Vím, že Edward si měl myslet že jsme ve slepé uličce kvúli Arovi, ale ty jsi to mohla říct mně. "
Na chvíli se na mě přemýšlivě podívala. "Nemyslím," řekla. "Ty prostě nejsi tak dobrá herečka."
"To bylo o mých hereckých schopnostech?"
"Oh, zniž to o oktávu, Bello. Tušíš vúbec, jak složité bylo všechno přichystat? Nebyla jsem si ani jista, že existuje někdo jako Nahuel-vše, co jsem věděla bylo, že bych měla hledat něco, co jsem neviděla! Zkus si představit hledání na slepo-není to ta nejjednodušší věc, co jsem kdy udělala. Navíc jsme museli poslat zpátky klíčové svědky, jako kdyby jsme neměli dost naspěch. A pak po celou dobu držet oči otevřené pro případ, že by jste se rozhodli hodit mi další instrukce. V určitém bodě si budeme muset říct, co přesně je v Riu. Před tím vším, jsem musela zkusit vidět každý trik, který mohli udělat Volturiovi a dát vám těch pár vodítek, co jsem mohla, takže by jste byli připraveni na jejich strategii, a měla jsem pouze pár hodin k dohledání všech možností . Nejvíce ze všeho, jsem se musela ujistit, že jste všichni přesvědčeni, že jsem s vámi vypekla, protože Aro si musel být jist, že jste neměli nic ponecháno v rukávu nebo by nikdy nesouhlasil tak jak to udělal. A jestli si myslíte, že jsem se necítila jako hlupák-"
"Dobře, dobře!" přerušila jsem ji. "Promiň! Já vím, že to bylo drsné taky pro tebe. To jen že ... no, stýskalo se mi po tobě jako blázen, Alice. Už mi to znovu nedělej. "
Alicin trylkující smích zazněl místností, a my všichni jsme se smáli když jsme znova slyšeli tu melodii. "Taky se mi po tobě stýskalo, Bello. Tak mi odpusť, a pokus se být spokojena s tím, že jsi superhrdinou dne."
Všichni ostatní se zasmáli nyní, a já v rozpacích sehla obličej do Nessiných vlasú.
Edward se vrátil k analýze každého posunu záměru a kontroly, který se stal dnes na louce, prohlašujíc, že to byl můj štít, který donutil Volturiovy utéct s ocasy mezi nohama. Zpúsob jakým se na mně všichni dívali mne uváděl do rozpakú. Dokonce i Edward. Bylo to, jako by mi v průběhu dopoledne narostlo sto nohou. Snažila jsem se ignorovat ohromené pohledy, většinou udržujíc pohled na Nessieně spícím obličeji a Jákobově neměnném výrazu. Vždy pro něj budu jenom Bella, a to byla úleva.

Nejtěžší bylo ignorovat pohled, který byl také nejvíce matoucí.
Bylo to takhle-napúl-člověk, napúl-upír Nahuel o mně přemýšlel určitým způsobem. Podle všeho co věděl, jsem se s útočícími upíry setkávala každý den a scéna na louce nebyla pro mně vůbec nic neobvyklého. Ale ten chlapec ze mně nezpouštěl oči. Nebo se možná díval na Nessie. To mě taky uvádělo do rozpaků.
Nemohl být lhostejný k faktu, že Nessie byla jediná žena svého druhu, která nebyla jeho poloviční sestrou.
Tato myšlenka zatím Jakobovi nedošla, myslím. Doufala jsem že to nebude brzy. Boje jsem měla na nějakou dobu dost.
Nakonec ostatní spustili otázky na Edwarda, a diskuse se rozdělila na spoustu menších konverzací.
Cítila jsem se zvláštně unavená. Ne ospalá, samozřejmě, ale jenom jako by ten den byl hodně dlouhý. Chtěla jsem trochu klidu, něco normálního. Chtěla jsem Nessie ve své posteli, chtěla jsem mít kolem sebe zdi mého vlastního malého domku.
Dívala jsem se na Edwarda a na chvíli jsem se cítila, jako bych mohla přečíst jeho mysl. Viděla jsem, že se cítil úplně stejně. Zralý na trochu klidu.
"Měli bychom vzít Nessie. . ".
"To je pravděpodobně dobrý nápad," rychle souhlasil. "Jsem si jistý, že minulou noc nespala zdravě, se vším tím chrápáním."
Zašklebil se na Jakoba.
Jakob překuli oči a pak zívl. "Už je to nějakou dobu co jsem spal v posteli Vsadím se, že můj otec by vyšiloval kdyby mě měl znovu pod svoji střechou. "
Dotkla jsem se jeho tváře. "Díky, Jakobe."
"Kdykoli, Bello. Ale to už víš. "
Postavil se, natáhl, políbil Nessie a pak mě na vrch hlavy. Nakonec pěstí strčil do Edwardova ramene. "Uvidíme se zítra. Myslím, že věci budou teď svým zpúsobem nudné, ne? "
"V to upřímně doufám," řekl Edward.
Vstali jsme, když byl pryč, a já opatrně přesunula svoji váhu tak, abych Nessie nikde netlačila. Byla jsem hluboce vděčná když jsem viděla její zdravý spánek. Takovou tíhu musela nést na svých maličkých ramenou. Bylo načase, aby byla znovu ditětem-chráněná a v bezpečí. A několik let dětství.
Myšlenka míru a bezpečí mi připomněla někoho, kdo ty pocity nikdy neměl.
"Oh, Jaspere?" Zeptala jsem se, jak jsme se obrátili ke dveřím.
Jasper byl v těsném objetí mezi Alice a Esme, zdánlivě nějak více zapadajíc do rodinného obrazu, než obvykle. "Ano, Bello?"
"Jsem zvědavá, proč J.-Jenks ztuhl strachem jen při zvuku tvého jména?"
Jasper se uchechtl. "Je to jenom moje zkušenost, že některé druhy pracovních vztahú je lépé motivovat strachem než peněžním ziskem".
Zamračila jsem se, slibujíc sama sobě, že od teď sama převezmu všechny pracovní vztahy, a ušetřím J. srdečního záchvatu, který byl zcela jistě na cestě.

Políbili jsme, objali a popřáli dobrou noc naši rodině. Jediný kdo byl mimo, byl zase Nahuel, kteý se po nás odhodlaně díval, jako kdyby nás chtěl následovat.
Poté, co jsme byli za řekou, šli jsme sotva rychleji než lidskou rychlostí, bezespěchu, držíc se za ruce. Byl jsem nemocná z konečných termínú, a chtěla jsem jenom svůj klid. Edward musel mít stejné pocity.
"Musím říct, že jsem úplně právě teď Jakobem ohromen," řekl mi Edward.
"Vlci na něj mají vliv, ne?"
"To není to, co chci říct. Ani jednou dnes nepomyslel na skutečnost, že podle Nahuela, bude Nessie plně vyzrálá v pouhých šest a půl letech. "
Zvažovala jsem to asi minutu. "On ji nevnímá tímto zpúsobem. Není ve stresu, kdy vyroste. On jen chce, aby byla šťastná. "
"Já vím. Jak jsem řekl, působivé. Je mi proti srsti říct to, ale mohla si vybrat mnohem húř. "
Zamračila jsem se. "Já nad tím nebudu přemýšlet asi tak přibližně ještě šest a půl roku."
Edward se zasmál a pak povzdechl. "Samozřejmě, vypadá to, že když přijde čas, bude mít nějakou konkurenci,."
Moje zamračení se prohloubilo. "Všimla jsem si. Jsem vděčná Nahuelovi za dnešek, ale všechno to zírání bylo trochu divné. Je mi jedno, jestli je pouze poloviční upír, není vhodný. "
"Ach, ten nezíral na ni-on zíral na tebe."
To je to, co se mi zdálo jako ..., ale to nedávalo smysl. "Proč by to dělal?"
"Protože jsi naživu," řekl tiše.
"Ztratil si mne."
"Celý jeho život," vysvětlil, "-a, je o padesát let starší než já-"
"Starče" zvolala jsem.
Ignoroval mě. "Vždycky myslel na sebe jako na zlé stvoření, vraha od přírody. Všechny jeho sestry také zabili své matky, ale nepřemýšleli nad tím. Joham je naučil dívat se na lidi jako na zvířata, zatímco oni byli bohové. Ale Nahuela učila Huilen a Huilen milovala svojí sestru více než kdokoliv jiný. To změnilo celou jeho perspektivu. A v některých ohledech opravdu nenáviděl sám sebe. "
"To je tak smutné," mumlala jsem.
"A pak spatřil tři z nás-a poprvé si uvědomil, že proto, že je zpoloviny nesmrtelný, neznamená to, že je ve své podstatě zlý. On se na mě podívá a vidí,....... jaký mohl být jeho otec. "
"Ty jsi v každém směru poměrně ideální," Souhlasila jsem.
On odfrkl a poté znovu zvážněl. "Podívá se na tebe a vidí, jaký život mohla mít jeho matka."
"Chudák Nahuel," zamumlala jsem, a pak si povzdechla, protože jsem věděla, že po tomto bych nikdy nebyla schopna přemýšlet o něm špatně bez ohledu na to, jak nepříjemný mi byl jeho pohled.
"Nebuďte kvúli němu smutná. On je šťastný. Dnes konečně začal odpouštět sám sobě. "
Usmála jsem se nad Nahuelovým štěstím a pak si pomyslela, že dnešek patří ke štěstí. Přestože Irinina oběť byla temným stínem proti bílému světlu, které vedlo k okamžiku dokonalosti, radost nebylo možné popřít. Život za který jsem chtěla bojovat byl zase v bezpečí. Moje rodina byla znovu spolu. Před mojí dcerou se rozprostírala krásná nekonečná budoucnost. Zítra se pújdu podívat za mým otcem, ten uvidí, že strach v mých očích byl nahrazen radostí, a bude taky šťastný. Najednou jsem si byl jistá, že ho tam nenajdu o samotě. V posledních několika týdnech jsem nebyla tak pozorná, jak jsem mohla být, ale v této chvíli to bylo, jako bych to věděla po celou tu dobu. Sue bude u Charlieho-vlkodlačí 'máma s tátou upírky- a on už nebude sám. Široce jsem se usmála na tomto novém pohledu.
Ale nejdůležitější v této přílivové vlně štěstí byla skutečnost, nejjistější ze všech: byla jsem s Edwardem. Navždy.
Ne, že bych si chtěla zopakovat několik posledních týdnů, ale musela jsem připustit, že mě donutili vážit si to, co jsem měla, víc než kdy jindy.
Domek byl místo dokonalého míru ve stříbromodré noci. Donesli jsme Nessie k posteli a jemně ji uložili. Ve spánku se usmívala.
Složila jsem si Arúv dar z krku a lehkovážně ho pohodila do rohu jejího pokoje. Když bude chtít, múže si s ním hrát; měla ráda jiskřivé věci.
Edward a já jsme pomalu odešli do našeho pokoje, ruce propletené.
"Noc oslav," prohlásil tiše, a dal svou ruku pod mou bradou, aby přitiskl mé rty ke svým.
"Počkej," zaváhala jsem, odtáhnouc se pryč.
Podíval se na mě zameteně. Obecné pravidlo, neodtahovat se. Dobře, bylo to více než obecné pravidlo. Bylo to první pravidlo.
"Chci něco zkusit," informoval jsem ho, usmívajíc se lehce nad jeho rozpačitým výrazem.
Položila jsem ruce po obou stranách jeho tváře a zavřela oči v soustředení.
Tohle mi moc nešlo, když se předtím Zafrina snažila učit mne, ale teď jsem znala svúj štít lépe. Pochopila jsem tu část, která bojovala proti odtržení od mě, automatický pud k zachování sebe sama nad vším ostatním.
Stále se to ještě ani neblížilo k lehkosti s jakou jsem zaštítila další lidi kromě sebe. Znovu jsem cítila ten elastický zpětný tlak jak můj štít bojoval aby mě ochránil. Musela jsem to napětí odtlačit úplně mimo sebe; stálo mě to veškerou koncentraci.
"Bello!" zašeptal Edward v šoku.

Věděla jsem, že to funguje, tak jsem soustředila ještě víc, lovíc konkrétní vzpomínky které jsem si šetřila pro tuto chvíli, nechávajíc je zaplavit mou mysl, a stejně tak jeho jak jsem doufala.
Některé vzpomínky nebyly jasné, matné lidské vzpomínky, viděném přes slabé oči a slyšené slabým sluchem: když jsem poprvé uviděla jeho tvář... první dotek na naší louce ... zvuk jeho hlasu přes tmu mého slábnoucího vědomí, když mě zachránil před Jamesem ... jeho tvář když čekal pod baldachýnem květin aby se se mnou oženil ... každý vzácný okamžik z ostrova ... jeho chladné ruce dotýkající se našeho dítěte přes mou kůži ...
A ostré vzpomínky dokonale vybavené: jeho tvář, když jsem prvně otevřela oči do nekonečného svítání nesmrtelnosti v mém novém životě..., první polibek ..., první noc ...
Jeho rty, najednou drtící mé, zlomili mou koncentraci.
Zalapala jsem po dechu a ztratila ovládání, bojujíc o vládu nad sebou. Zapadlo to zpátky jak napjatá guma, která znovu chránila mé myšlenky.
"Jejda, ztratil jsem to!" povzdechl.
"Slyšel jsem tě," vydechl. "Jak? Jak jsi to udělala? "
"Zafrinin nápad. Několikrát jsme to procvičovali. "
Byl omámený. Dvakrát mrknul a potřásl hlavou.
"Teď už víš," řekla jsem lehce, a pokrčila rameny. "Že tě nikdy nikdo nemiloval tak jako já."
"Máš téměř pravdu." pousmál se, oči stále trochu širší, než obvykle. "vím jen o jedné výjimce."
"Lháři."
Začal mě znovu líbat, ale pak se náhle zastavil.
"Můžeš to udělat znovu?" zajímal se.
Zašklebila jsem se. "Je to velmi obtížné."
Čekal, jeho výraz netrpělivý.
"Neudržím to, když mě jakkoli rozrušíš," Varovala jsem ho.
"Budu dobrý," slíbil.
Ztiskla jsem rty a přihmouřila oči. Pak jsem se pousmála.
Pritiskla jsem mu opět ruce na tvář, zvedajíc štít z mé mysli, a pak začala tam kde jsem přestala-s krystalově jasnými vzpomínkami na první noc mého života ... kladouc dúraz na detaily.
Zasmála jsem se bezdechu, když naléhavý polibek znovu přerušil mé úsilí.
"Sakra," zavrčel, líbájíc hladově spodní okraj mé čelisti.
"Máme spoustu času pracovat na tom," připomněla jsem mu.
"Věčnost a věčnost a věčnost," prohlásil reptali.
"Zní to jako to pravé."
A pak jsme slastně pokračovali do toho malého, ale perfektního kousku našeho navždy.


30.01.2009 22:15:49 | Autor: Rosalie Hale CullenKomentáře

84 komentářů:
 • 09.04. 15:31, pavlína

  tohle je ten nejlepsi pribeh na svete....

 • 18.04. 13:22, Nikča

  moc děkuju, že sem si to mohla řečíst..úplně božíí...x)

 • 19.04. 13:32, jenny

  Super!!

 • 20.04. 14:25, LeníČek_

  upe nejvíc nejvíc nejlepčejší příběh na světě.. děkuju ti za to že jsi ho sem dala =)

 • 20.04. 18:02, TerEsKA

  Nejlepší pstě tyhle knížky na světe miluju nejwist :- fkt ouzasny a EdwarD nejkrasnejsi w mejch predstawaaaCh !

 • 21.04. 16:29, danielka

  klááááááááásné úúúúúúžasné neeeeeeeeejlepší úžasná knížka nejlepši kterou sem kdy četla děkuji

 • 30.04. 20:17, mary

  .. díky moc , na knížku teprve čekám , ale teď aspoň vím na co se těšit.

 • 01.05. 18:18, terčii

  och uplně nejvíc božské knížky uplně všechny miluju ach jo škoda že není další díl :D

 • 01.05. 22:19, mary

  ... díky za to ,že jsem si tu mohla přečíst poslední (možná) díl. Všechny 4 díly jsem četla jedním dechem , pak jsem viděla film Stmívání (v červnu vyjde ny DVD) a těším se na podzim na další - už natáčej Nový měsíc. Všem doporučuju nenechte si to ujít. Ze mně se stal závislák na Cullenov_

 • 01.05. 22:20, mnmnmn

  Je to fakt nejj kniha co jsem kdy četla-a to myslim i stmivani a novy mesic je to uplne uzasny!! chci pokračování!!!!!!!!!!:-((((skoda....:-(

 • 06.05. 18:23, TerryQ

  jj nejlepčííí...33 Miluju Twilight Sagu..!! Je super že tady máš všechny 4 knížky,ale stejně je to nejlepší číst z knížky něž na internetu no...ale stejně super...DÍÍÍK

 • 07.05. 19:49, terčii

  och bože miluuju Edwarda miluju všechny dily uplně miluju Edwarda bože on je tak užasny a uplně všechny knižky jsou užasne :) hej ale ted nemám co číst takže uplně strašne :(

 • 27.05. 17:39, An

  no to jsou nejúžasnější knížky jaký sem kdy četla,škoda že těch dílů není ještě víc,to číst je fakt něco úžasnýho a ten film je taky nádherjnej!!nemůžu se dočkat listopadu až bude v kinech i new moon a pak i na ostatní díly....je to prostě fakt krásný!!

 • 06.06. 19:21, aika

  hej mohli by sem dat půlnoční měsíc...je to super i když to ještě neni napsany cely

 • 08.06. 14:56, Terůzska

  Ale on je už další díl!!!!!Syn Slunce!!!!

 • 08.06. 15:17, Terůzska

  Nebo tak nějak ten název je asi trochu jinak.Ale určitě JE další díl.Prý je ale psán z Edwardova pohledu.

 • 08.06. 15:42, niity

  Je to nádhera, prostě krása. Nikdy nepochopím, jak se takový úžasný příběh dá vymyslet :-) Těším se na filmy!! Stmívání z pohledu Edwarda se jmenuje Midnight Sun a není dopsaný ani do půlky, autorka to odložila na neurčito:-(

 • 13.06. 18:44, tera

  :(:(:(:( Koneec..!! co ted budu čííst ??:ˇ( to bylo kráásný.

 • 17.06. 14:47, Larxii

  Je to užasný,že někdo má takový talent aby svůj sen takhle eh jak to říct zdokumentoval v podobě stmívání a další vydání knih,filmů.Je to působivé.Knížka mi doma ležela rok než sem se tak nadchla a přečetla si to.Zaujalo mě to což se i divím,málo které věci mě nadchnou do takové míry že i keci ostatních o tom že je to pro zoufalé a že je to příliš nasládlé romantikou mě neodradily ne že bych se nechala zvyklat ve všem,ale po uvážení toho že je to nakonec pravda sem většinu věcí prostě odložila,nezahodila.Tohle ne a jsem ráda,opravdu je to radost číst.Je škoda že se autorka rozhodla nedokončit Midnight Sun lépe řečeno že to nemá v plánu teď někdy dokončit ale nechme si naději že bude tak nadšená jako my teď a že se rozhodně dokončit to.Myslím že si ještě rádi počkáme na to až oficiálně vydá jak se zdá poslední knížku Twilight ságy.Což je trochu víc deprimující:-( ...Třeba nás ještě překvapí a bude další vydání z Edwardova pohledu,ne jen Midnight Sun.A nebo z pohledu úplně někoho jiného.Bylo by to super co myslíte?Já teď myslím že sem napsala dobrej blábol :-D ale neni co řešit tak to je a tak to citim já co vy? s pozdravem Larxii:-)Ps:omlouvám se za dlouhý komentář snad i potěšil...

 • 18.06. 17:34, klarí

  Je to úplně ten nesuprovější příběh na světě...jenom je škoda, že to skončilo...ach jo...já už nemam co číst... PS:děkuju, že to tu je Klarí

 • 20.06. 19:10, efča

  Jo tak děkuji za knížku.Hlavně za poslední díl,že nemusím čekat na film,abych věděla jak to dopadlo.Je to opravdu krásně napsané.Ty knížky jsem přečetla tak rychle,jako žádné jiné =)

 • 07.07. 22:57, Belinka

  hrozně se mi líbí všechny 4 díly, ale je škoda, že Stephanie Meyer nechce pokračovat jak se prvně rozhodla- že napíše ty díly z pohledu Edwarda je jen Půlnoční slunce- prý jí hodně naštvalo, že prvních 12 kapitol se objevilo na internetu, ale jinak zbožňuju Twilight ságu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 15.07. 11:27, Ivča

  to je tak krásný konec.....rozhodně bych chtěla aby spisovatelka dopsala Midnight sun(Půlnoční slunce)......fakt dík žes to sem dala

 • 15.07. 11:29, Ivča

  hele a jaká je vlastně webovka kde je těch 12 kapitol Midnight sun??????

 • 25.07. 18:52, seky

  twilight saga je uplne nejlepsi myslim ze knizky sou mnohem lepsi nez film...ten byl trochu..no divnej ale vyber hercu se jim docela povedl vsichni docela sedi....jinak rozbresk je samozrejme nejlepsi..nemuzu se dockat az bude v kinech

 • 26.07. 15:57, misha

  ahoj:) hrozně moc děkuji za ty knížky:) je to upe krásné:) překonala jsem svůj rekord přečetla jsem je za 3 dny :) to je prostě šílený

 • 05.08. 12:01, Cookie

  nejlepší,nemám slov,nevím co ted budu dělat,ještě mě nic tak moc nedostalo,nerozesmálo a nerozplakalo...mám pocit,že jsem ted ztratila kus sebe...díky!!!

 • 06.08. 15:42, Yuki

  Všechny díly jsem přečetla jedním dechem až to mámo štvalo. Jsem ráda že to tak dobře skončilo. Sice jsem pár kapitol vynechala jak jsem byla nrdočkavá, ale stálo to za to. Těším se až z filmujou poslední díl teďka natáčí 2 a 3, ale já si myslím že kniha byla a budu vždycky lepší než film. 3koda že hlavní hrdinové nejsou vlkodlaci já vlkodlaky miluju a taky vlky.

 • 09.08. 21:06, Terísek

  Souhlasím s Yuki vlkodlaci jsou nej.......

 • 12.08. 20:02, AnDýSs

  Tak tuhle ságu miluju a Rozbřesk byl uplně nej..už aby byl film=)

 • 25.08. 23:11, Anika

  Uplně souhlasím s Cookie.

 • 28.08. 14:10, katka

  Jo jsou to ty úplně nej boží knížky a filmy .A EDWARD JE ÚPLNĚ KRÁSNÝ!!!!!!!!!!

 • 04.09. 13:11, Alice-Anise

  nejlepší knížky na světě

 • 08.09. 19:32, elí

  ahojky, moc děkuju, žes to sem dala, je mi hrozně líto, že už to skončilo- sem to s nima úplně prožívala xD. myslim, že poslední díl je uplně nej, vlastně předposlední- ještě je půlnoční slunce- jupííí. taky už se těšim na filmík ale na knížky stejně nic nemá, nevejde se tam toho tolik a nejsou tam tak vyjádřený ty emoce. ještě jednou dík!

 • 11.09. 18:55, rommushka

  twilight saga je to nejnejnejlepší co kdy kdo vymyslel to nejnejnejlepší co kdy kdo vymyslel.už sem šechny dily přečětela a nemůžu se dočkat na filmy

 • 25.09. 16:06, Urby

  MOOOC DIKY že jsi to tu dala aspoň jsem to mohl přečíst a je úžasné i přes těch pár chybiček :)

 • 27.09. 08:30, jája

  mocniky dík že si to sem dala už to čtu po několikátý ale pořád se toho nemůžu nabažit četla sem už 12 kapitol z nového dílu půlnoční slunce http://www.fan-twilight.estranky.cz/clanky/midnight-sun---pulnocni-slunce- paaaaapaaa

 • 29.09. 21:20, Thereshka

  uz to ctu podruhy a porad super xDna mym blogu mam taky 12 kap. Midnight sun.....www.thereshkaxd.blog.cz tak se juknete:)

 • 10.10. 21:25, Miki

  Krása. Chtěa bych další díl. Tak nějak jsem se stala závislákem :D

 • 15.10. 17:48, Zuzka

  četla jsem všechny díly a dost jsem u toho probrecela , strasne se mi to libi nikdy jsme nic hezciho necetla , kdyz to ctu prijde mi jakobych to prozivala s Bellou ..fakt je to krasny ..

 • 20.10. 14:36, lulu

  Je to tá najlepšia kniha, čo som kedy čítala. Som strasne rada že som si ju mohla prečítať ale bola by som radsej keby bola ešte nejaká čásť.

 • 22.10. 00:04, Verča

  Jsem nadšená!!!:-)

 • 06.11. 17:58, Milka

  Pstě nejlepší knížka na světě není co dodat.!!

 • 16.11. 13:38, LiduSh

  Nééééé...mě tk strašněě štve že to je všechno....jsem od toho strašne ponořená!!! Jsem ráda jak to dopadlo....ale strašně mě mrzí, že ta malá část mého já skončila....Twilight je můj sen, moje nejlepší představy....co bych dala za to mít alespoň malou část toho, oc má Bela...A Midnight Sun je taky moc pěkné....tk se mějte lidi a nezapomeňte jít do kina na zbývající filmy!!!...=0

 • 22.11. 14:02, Marylus

  Děkuji za zveřejnění, četla jsem mnoho verzí pokaždé jsou trochu jinak sformulované slova, tahle verze byla nejlepší.... Jinak moc pěkný příběch je celkem škoda že to nepokračuje bylo by pěkné kdyby napsala něco o Renesme sice by to už nebylo ono ale aspon něco. Prostě EdwardBella je nejlepší :-).

 • 29.11. 17:14, Enninka

  děkuju za to že si to sem dala...už od začátku sice bylo jasný jak to dopadne ale člověk nikdy neví...ještě lepší na tom je že autorka si nechala do posledního dílu to nejlepší. Všichni víme co už se nemůžu dočkat na třetí díl (film). doufám že to bude aspon z poloviny tak napínavý jako kniha. perfektní...poslední díl sem přečetla tady za méně než dva dny..dlouho mě nic takle neuchvátilo...jednim slovem DOKONALÉ

 • 30.11. 16:54, Mon-!-SQa

  To je ta nejlepší kniha......ježiši já sem do ní uplně zamilovaná,,,,,Edward je dobrej upír.....a to ve knize i ve filmu.......i Love this book

 • 04.12. 10:59, Gabii

  Nádherná knížka,děkuji že si to sem dala :-)

 • 06.12. 23:12, Martina

  Ahojky. Ty knížky jsou opravdu naprosto úžasný. Jsem moc ráda, že jsem si jí mohla přečíst- děkuju. Filmy jsou snad ještě lepší. A co se týče dalšího dílu, někde jsem četla, že má být další knížka s názvem Půlnoční slunce a má to být Stmívání z pohledu Edwarda. Nevíte o tom někdo něco víc? Ještě jednou díky, je super si to tady moct přečíst.

 • 20.12. 13:19, Tereza

  Ahojky, taky se přidávám ke komentářům se slovy: báječné, okouzlující, vábivé a velmi velmi působivé! Všechny čtyři knihy jsem přetela po večerech za necelý týden a musím přiznat že kolikrát nechtěla ani jít spát, jak jsem se nemohla odtrhnout od příběhu!!! Děkuji že jsem si to mohla přečíst a budu doufat že zase brzy budu moci mou mysl položit do dalšího příběhu o rodině Cullenových! Mějte se krásně a krásné vánoce. Tereza

 • 30.12. 21:47, Cullenka

  uplně nádhernej příběh upa ho zbožnuju...mám dokonce takovou knížku a tam si zapisuju wše co na tom miluju......prý má být i pátý díl, ale že se teprve píše bylo to napsané někde na nějaké webowce....je to to nejlepší na světě nemůžu to wypustit z hlavy ani po roce....miluju tu knížku a oba filmy (Stmívání a Nový měsíc) i když tam něco chybí.......napište mi na e-mail kdyby ste věděli něco ohledně pátého dílu..předem moc moc moc moc děkuju......jo můj e-mail pro jistotu je danushka321@seznam.cz ......díky.....pp...jdu to číst od začátku protože to je jako skutečné......pp a předem díky za odpověd...:)

 • 31.12. 17:04, anabella

  úpa nejlepší příběh na světě.. potřebuju další díly!!!!!!!!!!!!!!! (abych neumřela)

 • 31.12. 17:07, Eliii

  Nádhera! Prostě nejlepší sága kterou jsem kdy četla! taky jsem slyšela o 5. díle ale nikde jsem to nenašla :( třeba se dočkáme :D Podle mě to nádherně zkončilo :)

 • 01.01. 16:20, maca

  jak to kurna skonci???

 • 01.01. 23:53, lulu

  jak se menuje ten 5. díl.. nemůžu se dočkat já sem na tom úpa závislá.. a mocinky děkuji že je to tady.. úpa nej stránka..

 • 02.01. 15:46, Andy-nka

  také jsem velmi vděčná za možnost si to zde celé přečíst...ale pořád se nemůžu zbavit toho pocitu,že ten první díl..Stmívání..je ten nejkrásnější...ty ostatní už jsou jen,aby uhasily žár po touze dozvědět se víc...ten první je jedinečný,ryzí,skvostný...ten mě dostal nejvíce :D:D...hezké počteníčko

 • 08.01. 21:17, Katka

  Díky moc za to že jsem si tuhle úžasnou knížku mohla přečíst...zezačátku jsem nevěděla jestli si to mám přečíst, ale pak sem do toho šla a nelituju...ještě jednou moc děkuju

 • 09.01. 11:09, miša

  hejka toto je upa mega kotel knížka četla sem i 3 a tyto posladní dvy díli sou upa mega a první s druhím sem sice viděla na dvd ale taky si myslím že kdybych si to přečetla tak se stoho asi zblázním já to žeru hejka fkt ten kdo to přeložil a dal to sem tak je machr a borec upa mega se mi to líbí jo a dík za to že to tu je :-D:-):-):-):-)

 • 12.01. 19:35, WiQhouseQ

  upe nejlepsi na svete! uz se tesim az to bude nahrany... Bella ( Kristen Stewart) upe nejlepsi na celym svete... a twilight saga je nejlepsi film na celym world.... uz se tesim jak se taky pise 6 dil twilight saga. tak az si ho udu zase moct precist...

 • 16.01. 20:50, ŠaŠík

  tak jo,přiznávám:ŽÁÁRLÍÍÍM NA BELLS! a kdy by taky ne...béé to neni fééér!!!:( ale mohla by jako napsat další,jako že zase rozhodli přijít Volturiovi.já jsem blááázen..jak jsem natom závislá,tam mám teď úpe hrozne známky..

 • 23.01. 03:30, myška

  nemůže mi někdo poradit já nemůžu najít od 12dílu další a tam kde byly všechny to taky nemužu najit

 • 31.01. 14:00, Samantha.C

  Díky, že jsem si tuhle knížku mohla přečíst. Celá sága byla úžasná, ale tahle kniha byla nejnapínavější a žánrově nejvyváženější.

 • 03.02. 18:22, kačka

  its so beautiful!! Děkuju moc, ale jsem hrozně smutná, že to končí :( (mimochodem poslední díl celé ságy byl nejkrásnější a nejúžasnější!) nicméně, jdu si přečíst Stmívání a Nový měsíc, které jsme viděla jen jako filmy :)

 • 09.02. 18:21, ANABELLA

  pro všechny milovníky twilight!!! je další díl-půlnoční slunce- stmívání z pohledu EDWARDA!!!!!!!!

 • 15.02. 16:53, najdi

  je mi smutno z toho,že to zkončilo. moc krásné. jdu číst první dva dílečky,které jsem viděl jen joko film. mooooooooooooc dííííkže to tady je.

 • 17.02. 16:28, Domča MaryJane Merci

  NOVÉ FOTOGRAFIE ZE ZATMĚNÍ U EDWARDA DOMA!!! Ahoj. Twilight bych mohla dabovat a knihy znám na zpaměť včetně půnočního slunce a tak jsem založila stránky na kterých si myslím podle nejlepšího svědomí je všechno. Komu se nechce číst všechny čtyři knihy a zároveň nechce čekat než se to natočí, je tam rubrika o vyzrazení obsahu knih takže ví všechno co se stane v pár minutách: )...taky co znamenají názvy a obaly knih: ): ) http://www.twilight-navzdy.estranky.cz/

 • 18.02. 07:23, luci.shavo

  moc děkuju za možnost si to přečíst, tenhle příběh je absolutně dokonalej, nic bych neměnila, je to to nejlepší co kdy koho napadlo napsat:-)

 • 21.02. 20:17, Romana

  Tyto knížky jsem teď četla po 4 a pořád se toho nemůžu nabaži:-D. Docela mě překvapilo když jsem se z vašich kometářů dozvěděla že existuje ještě nějáký 5 díl. Hned jsem ho vyhledala. Doufám že to bude tak napínavé jako první 4 díly. A děkuji ti že jsi to sem dala. :-D

 • 02.03. 21:48, ...

  těším se až si přečtu pulnoční slunce .. teda aspon tech pár kapitol co je na netu a taky ten další díl new moon z pohledu jacoba menuje se taky měsíc ale nevím jakej to ví kamí =D ten jestě napsanej nejní

 • 10.03. 18:56, nikoolka

  nooo tak uuuplne nejuužasnějši saga co existuje..proste neskutečně a nekonečně náádherná..:)..:D škoda že končíí..bylo to užasný.moooc děkuji že jsi to sem dal/a...:D;-) mooc diik..

 • 03.06. 00:43, verča

  lidi ani nevíte jak moc sem si užila ... přečíst si všechny díly více měně za 3 týdny bylo jako by se dostat úplně do děje těch knih... ani ve snu by mě nenapadlo, že něco tak obyčejného mě osloví ... doufám že napadne spisovatelku napsat buď další díl nebo podobně napínaví příběh.... všem moc doporučuji a těším se na zfilmované podoby všech 4. dílů ..... jupíííí ať žije STMÍVÁNÍ jak moc jim závidím být upírem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 22.06. 09:14, Klára

  Ahoj,jsem na mateřské a propásla jsem filmy v kině,ale díky téhle možnosti přečíst si to on-line toho ani trochu nelituju.Takže díky,bylo to super.

 • 04.07. 14:45, Nikol

  I když jen kousek za to pěkně povedený kousek.Už aby byl filma ale knížka je o mnoho lepší myslím.

 • 17.07. 13:10, Alice

  a co takhle uvést zdroj, od kterého si to okopírovala? coo??

 • 03.08. 14:21, niki

  to nechapu ona uz je ako kousla v tom filmu zatmeni ji este nekousli takže to ma byt az v rozbřesku ale tady uz davno asi je.ja newim ja to ani nechapu prvni stranka a ja newim o co jde pro mne sou lepsi filmy tady skousej nejaky kraviny a stejne je lepsi film pac tam vidis dej i kdyz nekde píší ze to je uplne jiny coz je divny a ten zacatek mne tak nudil ze sem myslela ze to nebude lepsi ale pak sem se zasekla no a kdyz jsem to docetla tak sem zjistila ze to je nic moc....

 • 10.08. 10:15, Alice Cullen

  nejlepší je ten konec

 • 23.08. 10:59, Evca

  Je to nadherny pribeh jsem rada ze existuje

 • 10.10. 23:45, Vojta

  Zlatej Pan Prstenu :D

 • 13.04. 15:29, joulinka

  Myslím že by mě bavila knížka o jejich budoucnosti - jak žili den po dnu ....... ale to stejne nejde SKODA :(

 • 22.12. 00:34, Informace

  Drua cast filmu vyjde v Amerce 16.11.2012. Bude to dlouhe cekani az to zdabuji, hodi na internet, holt si musime pockat. Preji hezke svatky.

 • 01.02. 20:54, maca

  Tohle je fakt ten nej nej nej pribeh uz se tesim as vyde druha cast rozbresku ve filmu bude to super :) diky za cteni bzlo to super :)

 • 10.02. 15:16, cullenova

  Já tam hraju takže mě to nezajímá

 • 25.03. 12:45, Lily

  miluju tento pribeh uz sa tesim az bude 2.cast v kine. ale skoda ze to uz nebude pokracovat. :(

 • 30.04. 20:42, majda

  To je tak krásné... už to čtu potřetí a vůbec to neztratatilo to kouzlo :)


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se